POZNAŃSKA LIGA BILARDOWA

Poznańska Liga Bilardowa rozgrywana jest w klubie bilardowym „Zakręcona Bila” mieszczącym się przy ulicy Franciszka Ratajczaka 20 w Poznaniu.

Liga startuje każdego roku w okolicach marca/kwietnia i trwa co również zależy od ilości biorących udział zawodników do czerwca/lipca.

Liga bilardowa dzieli się na 3 następujące grupy:

Pierwsza Poznańska Liga Bilardowa

Należą do niej najlepsi zawodnicy z Poznania oraz okolic. W lidze rozgrywki prowadzone są do 7 wygranych partii w dwie odmiany bilardowe 9 oraz 10 bil gdzie o rozgrywanej odmianie decyduje zawodnik który wygra walkę o rozbicie. Na jeden mecz składają się 3 rozegrane sety. Zawodników w lidze jest około 12 i gra każdy z każdym. Uczestnicy sami umawiają się na pojedynki w klubie „Zakręcona Bila”.

Dwie ostatnie osoby w tabeli pod koniec sezonu spadają do 2 Ligi.

Druga Poznańska Liga Bilardowa

Może wziąć udział w niej każdy zawodnik który chce spróbować swoich sił na bilardowym stole. Sam zamysł rozgrywek jest podobny jak w lidze pierwszej czyli każdy z każdym. Liczba zawodników w lidze zależy od ilości zgłoszonych graczy. Dwie najlepsze osoby premiowane są awansem do Pierwszej Poznańskiej Ligi Bilardowej. Na jeden mecz składają się 2 sety jeden w 8 bil i drugi w 9 bil. Każdy set rozgrywany jest do 5 wygranych partii.

Trzecia Amatorska liga Bilardowa

Jeśli dopiero zaczynasz swoje zmagania z bilardem, kupiłeś pierwszy kij i liczy się dla Ciebie głównie dobra zabawa związana z rozgrywkami bilardowymi to liga właśnie dla Ciebie.

Na jeden mecz składają się 2 sety w 8 bil oraz jeden w 9 bil. W odmianę 8 rozgrywka bilardowa toczy się do 4 partii natomiast w 9 bil do 5 wygranych partii.

Ligowy Fanpage:

https://www.facebook.com/Poznańska-Liga-Bilardowa-442579942484596/?ref=aymt_homepage_panel

Tabela 1 Poznańskiej Ligi 2019:

https://www.online-brackets.com/view/11887

Tabela 2 Poznańskiej Ligi 2019:

https://www.online-brackets.com/view/11886

Link do kamery Livestream ze stołu numer 8:

http://zakreconabila1.click2stream.com/

en_GBEnglish